Atpakaļ pie saraksta

DevOps inženiere

DevOps inženiere ir prasmīga IT speciāliste, kas atbild par tādu prakšu, rīku un automatizācijas procesu ieviešanu un pārvaldību, kura veicina sadarbību un efektivitāti starp programmatūras izstrādes (Dev) un IT operāciju (Ops) komandām. Viņas galvenais mērķis ir integrēt šīs divas funkcijas, izmantojot tehnoloģijas un metodes, lai uzlabotu produkta izstrādes ātrumu un kvalitāti.

Šeit mēs pavisam drīz iepazīsim profesiju DevOps inženiere. Iedziļināsimies prasmēs, pienākumos, nākotnes iespējās un noskaidrosim visu citu, kas saistīts ar šo amatu. Neatkarīgi no tā, vai jau strādā šajā profesijā, vai tikko sāc to izzināt, te atradīsi daudz vērtīga!

Piedalies šīs sadaļas tapšanā!

Detalizēts darba apraksts

Automatizācija: DevOps inženiere izveido un uztur automatizētus procesus programmatūras izveidei, testēšanai un izvietošanai.

CI/CD pārvaldība: DevOps inženiere ievieš un pārvalda CI/CD vadlīnijas, kas ļauj nepārtraukti integrēt koda izmaiņas, automatizētu testēšanu un automatizētu izvietošanu produkcijas vidē.

Infrastruktūras uzturēšana: DevOps inženiere pārvalda infrastruktūru, izmantojot kodu, kas ļauj ātri un konsekventi nodrošināt un konfigurēt resursus.

Konfigurāciju pārvaldība: izmantojot dažādus pārvaldības rīkus vai bez tiem.

Uzraudzība: DevOps inženiere izveido un uztur uzraudzības risinājumus, lai nodrošinātu lietojumprogrammu infrastruktūras darbību, veiktspēju un drošību.

Drošība: ievainojamības skenēšanu un analizēšana, atbilstības pārbaudes un piekļuves kontrole.

Sadarbība: DevOps inženiere veicina sadarbību starp izstrādes un operāciju komandām, veicinot kopīgas atbildības kultūru par koda kvalitāti un infrastruktūras stabilitāti.

Versiju kontrole: tiek izmantotas versiju kontroles sistēmas, lai pārvaldītu un izsekotu koda un konfigurāciju izmaiņas, nodrošinot versiju vēsturi un sadarbību starp komandas locekļiem.

Problēmu novēršana: infrastruktūras un lietojumprogrammu veiktspēju saistītu problēmu diagnostika un risināšanā.

Dokumentēšana: konfigurāciju, procesu un procedūru dokumentācijas uzturēšana.

Diena dzīvē

DevOps inženieres darba diena var būt ļoti dažāda, atkarībā no projekta vai uzņēmuma. Tomēr, lielākoties, viņa pavadīs laiku uzlabojot infrastruktūras automatizāciju, pārbaudot drošības incidentus, analizējot sistēmas veiktspējas metrikas, veicot jaunu tehnoloģiju izpēti, un strādājot kopā ar citām komandām, lai risinātu problēmas un uzlabotu izstrādes procesus.

Nepieciešamās pamata prasmes

Spēja strādāt ar vairākām programmēšanas valodām, piemēram, Python, Java vai Ruby. Nepieciešama pieredze darbā ar Linux/Unix serveriem, jāpārzina cloud servisi, piemēram, AWS, Google Cloud vai Azure. Jābūt pieredzei darbā ar tādiem rīkiem kā piemēram, Docker, Kubernetes vai Ansible. Bez tam DevOps inženierei jābūt izpratnei par kompleksiem IT infrastruktūras jautājumiem un jāprot izmantot versionēšanas kontroles sistēmas, piemēram, Git.

Mēs augstu vērtējam sadarbību un kopīgas zināšanas – Tavs ieguldījums var daudz mainīt! Ja Tev ir vērtīgas atziņas par šo amatu, personīgā pieredze vai noderīga informācija, kas varētu papildināt šo lapu, sazinies ar mums! Kopā mēs varam radīt vērtīgu resursu topošajiem IT speciālistiem.

Paldies, ka pievienojāties SheCanDoIT!

Jūsu iesniegums ir saņemts!

Oops! Something went wrong while submitting the form.

Izglītības prasības

Visbiežāk ir nepieciešams bakalaura grāds, tomēr daži uzņēmumi var pieprasīt arī maģistra grādu datorzinātnēs, informācijas tehnoloģijās vai saistītā jomā.

Sertifikāti un apmācības

DevOps ir joma, kas strauji attīstās, un, lai gūtu panākumus, ir svarīgi būt informētam par jaunākajiem rīkiem un iespējām. Atbilstošu sertifikātu iegūšana un nepārtraukta mācīšanās var palīdzēt iegūt zināšanas un uzlabot savu karjeru DevOps. Šobrīd poplārākie sertifikāti ir AWS Certified DevOps Engineer un Microsoft Certified: Azure DevOps Engineer Expert.

Pieredzes līmenis

Lielākoties darba devēji meklē kandidātus ar 2-5 gadu pieredzi programmatūras izstrādē vai sistēmu administrācijā. DevOps inženieres loma bieži vien ir augstāka līmeņa pozīcija, kas prasa izpratni par vairākām tehnoloģijām.

Tehnoloģijas/Rīki

Daži no biežāk sastopamajiem DevOps rīkiem ir: Git, Jenkins, Docker, Ansible, Kubernetes, Terraform, ELK Stack (Elasticsearch, Logstash, Kibana), Prometheus, Grafana, un cloud servisu platformas.

Algu diapazons

DevOps inženieres alga var atšķirties atkarībā no pieredzes un uzņēmuma. Tomēr, vidēji alga svārstās no  €1500 līdz €3800 mēnesī.

Karjeras attīstības iespējas

DevOps inženierei ir plašas karjeras attīstības iespējas. Viņa var pāriet uz augstākiem līmeņiem, piemēram, kļūt par DevOps grupas vadītāju, tehnoloģiju direktori vai pat CTO. Viņa var arī specializēties konkrētā jomā, piemēram, kļūt par drošības inženieri.

Darba tirgus izredzes

DevOps ir strauji augoša joma, un pieprasījums pēc kvalificētiem DevOps inženieriem ir augsts. Saskaņā ar LinkedIn datiem, DevOps inženieres amats ir viens no 15 visstraujāk augošajām darba vietām.

Iespējas iegūt darbu bez pieredzes

DevOps inženiere parasti tiek meklēta ar vairāku gadu pieredzi programmatūras izstrādē vai IT operācijās. Tomēr, iesācēji var sākt ar pienākumiem, kas ir tuvas DevOps, piemēram, jaunākā programmatūras izstrādātāja vai sistēmu administratore, un pakāpeniski attīstīt vajadzīgās prasmes.

Mācību resursi:

Ja Tev ir interese par DevOps inženieres karjeru un vēlies iegūt vai paplašināt savas zināšanas, te ir daži noderīgi mācību resursi:

Ņem vērā, ka mācību materiāli tīmeklī ir ļoti daudz un te ir tikai daži no tiem.

Citas interesantas lomas IT vidē

Kā tiek aprēķināts reitings?

Iespējamība tikt pie pirmā darba bez pieredzes tiek izvērtēta sekojot līdzi darba tirgus tendencēm, runājot ar dažādiem uzņēmumiem & profesiju pārstāvjiem Latvijā.
Ņemt vērā, ka šis reitings ir vairāk vai mazāk subjektīvs, taču vairumā gadījumu varētu būt diezgan ticams.
Ja tu nepiekrīti šeit norādītajam, sazinies ar mums un pamato savu viedokli.