Atpakaļ pie saraksta

Datu analītiķe

Datu analītiķe ir speciāliste, kas izmanto analītiskās prasmes un rīkus, lai izprastu un atklātu nozīmīgu informāciju no datiem. Viņas galvenais uzdevums ir interpretēt datus, identificēt tendences, veikt prognozes un palīdzēt pieņemt pareizos lēmumus uzņēmumiem un organizācijām.

Šeit mēs pavisam drīz iepazīsim profesiju Datu analītiķe. Iedziļināsimies prasmēs, pienākumos, nākotnes iespējās un noskaidrosim visu citu, kas saistīts ar šo amatu. Neatkarīgi no tā, vai jau strādā šajā profesijā, vai tikko sāc to izzināt, te atradīsi daudz vērtīga!

Piedalies šīs sadaļas tapšanā!

Datu analītiķe pārvalda un analizē datus, izmantojot statistikas, matemātikas un programmēšanas prasmes. Viņa veic datu izgūšanu un attīrīšanu, izmantojot dažādas metodes, piemēram, datu filtrēšanu, konsolidāciju un pārveidošanu. Tāpat viņa izmanto analīzes rīkus un modelēšanas tehnikas, lai identificētu saistības, izpētītu datu tendences un izstrādātu prognozes vai lēmumu pieņemšanas modeļus.

Datu analītiķes darba uzdevumos ietilpst arī atskaišu, vizualizāciju un prezentēšanu veidošana, lai vizuāli atspoguļotu savus secinājumus un atklājumus no datiem. Viņa bieži sadarbojas ar citiem speciālistiem, tostarp datu inženieriem, datu zinātniekiem un uzņēmuma vadību, lai izprastu biznesa vajadzības un sniegtu vērtīgu informāciju un atbalstu uzņēmuma datos balstītā lēmumu pieņemšanā.

Diena dzīvē

Tipiskā datu analītiķes darba diena ietver darbu ar datiem, veicot datu ieguvi, attīrīšanu, analīzi un vizualizāciju. Tāpat ikdienā jāizmanto analīzes rīki un programmēšanas valodas, piemēram, Python vai R, lai apstrādātu un izpētītu datus. Dati var būt strukturēti (piemēram, tabulas) vai nestrukturēti (piemēram, teksta faili vai sociālo mediju dati).

Datu analītiķe komunicē ar kolēģiem, vadību un klientiem, lai saprastu uzņēmuma vajadzības un nodrošinātu atbalstu lēmumu pieņemšanā. Viņa bieži strādā projektos, lai risinātu specifiskus uzdevumus vai atbalstītu organizācijas mērķus.

Nepieciešamās pamata prasmes

  • Analītiskā domāšana un spēja interpretēt datus.
  • Statistikas un matemātikas prasmes.
  • Programmēšanas valodas, piemēram, Python vai R.
  • Izpratne par datu bāzēm un datu struktūrām.
  • Vizuālās analīzes un datu vizualizācijas prasmes.
  • Spēja komunicēt un prezentēt secinājumus no datiem.

Izglītības prasības

Lielākā daļa uzņēmumu datu analītiķes pozīcijai prasa bakalaura vai maģistra grādu datu zinātnē, statistikā, informātikā vai līdzīgā jomā. Ir vērtīga arī papildu izglītība statistikas, analīzes rīku vai datu bāzu jomā.

Mēs augstu vērtējam sadarbību un kopīgas zināšanas – Tavs ieguldījums var daudz mainīt! Ja Tev ir vērtīgas atziņas par šo amatu, personīgā pieredze vai noderīga informācija, kas varētu papildināt šo lapu, sazinies ar mums! Kopā mēs varam radīt vērtīgu resursu topošajiem IT speciālistiem.

Paldies, ka pievienojāties SheCanDoIT!

Jūsu iesniegums ir saņemts!

Oops! Something went wrong while submitting the form.

Sertifikāti un apmācība

Datu analītiķei var būt noderīgi sertifikāti un apmācība par konkrētiem analīzes rīkiem vai metožu komplektiem. Dažas organizācijas piedāvā arī sertifikācijas programmas par datu analīzi un statistikas prasmi.

Pieredzes līmenis

Datu analītiķes pozīcijai var būt dažādi pieredzes līmeņi, sākot no junior līmeņa līdz vadītāja vai eksperta līmenim. Pieredzes līmenis var atšķirties atkarībā no darba apjoma, atbildības un projektu sarežģītības.

Tehnoloģijas/Rīki

Datu analītiķes izmanto dažādus rīkus un tehnoloģijas, lai veiktu savu darbu, tostarp:

  • Analīzes rīki, piemēram, Excel, Knime, Python, R, SAS
  • Datu bāzu tehnoloģijas, piemēram, SQL.
  • Biznesa inteliģences (BI) rīki, piemēram, Tableau, Power BI.
  • Statistikas un matemātikas bibliotēkas un programmēšanas valodas, piemēram, NumPy, SciPy, Scikit-learn, Pandas.

Algu diapazons

Datu analītiķa algu diapazons ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp valsts/valsts reģiona, pieredzes līmeņa, izglītības, uzņēmuma lieluma un nozares. Latvijā visbiežāk diapazons ir no €2000 līdz €4000 mēnesī. 

Karjeras attīstības iespējas

Datu analītiķei ir plašas karjeras attīstības iespējas! Ar pieredzi un specifiskām prasmēm viņa var izaugt uz augstākām amata pozīcijām, piemēram, līdz datu analītikas vadītājai, datu inženierei vai datu zinātniecei. Ir arī iespēja specializēties konkrētās jomās, piemēram, mārketinga vai finanšu analīzē.

Darba tirgus izredzes

Datu analītiķes profesija ir pieprasīta un turpina augt! Arvien vairāk organizāciju apzinās datu nozīmi savu lēmumu pieņemšanā, kas palielina pieprasījumu pēc datu analītiķiem. Iespēja atrast darbu datu analītiķa jomā ir augsta, it īpaši organizācijās, kas ir datu orientētas un novērtē datos balstītu lēmumu pieņemšanu.

Iespējas iegūt darbu bez pieredzes

Iegūt darbu datu analītiķes jomā bez pieredzes var būt izaicinājums, taču ir iespējams sākt ar junior līmeņa vai praktikanta amatu, kur gūt praktiskās prasmes un pieredzi datu analīzes darbā. Ir vērts apsvērt arī projektu vai brīvprātīgas darbu, lai paplašinātu savu portfolio un pieredzi.

Darba tirgus piesātinājums

Datu analītiķu profesija ir pieprasīta un darba tirgus nav pārāk piesātināts. Lai gan konkurence var būt, ar atbilstošām prasmēm, izglītību un pieredzi darbu šajā jomā joprojām ir iespējams atrast.

Profesijas izaicinājumi

Datu analītiķu profesijai ir daži izaicinājumi, piemēram, nepieciešamība izprast un analizēt lielas datu masīvus, nodrošināt datu kvalitāti un integritāti, risināt sarežģītus analīzes un modeļu izstrādes uzdevumus un efektīvi komunicēt secinājumus no datiem uzņēmuma vadībai vai klientiem.

Mācību resursi:

Ja Tev ir interese par Datu analītiķes karjeru un vēlies iegūt vai paplašināt savas zināšanas, te ir daži noderīgi mācību resursi:

Ņem vērā, ka mācību materiāli tīmeklī ir ļoti daudz un te ir tikai daži no tiem.

Citas interesantas lomas IT vidē

Kā tiek aprēķināts reitings?

Iespējamība tikt pie pirmā darba bez pieredzes tiek izvērtēta sekojot līdzi darba tirgus tendencēm, runājot ar dažādiem uzņēmumiem & profesiju pārstāvjiem Latvijā.
Ņemt vērā, ka šis reitings ir vairāk vai mazāk subjektīvs, taču vairumā gadījumu varētu būt diezgan ticams.
Ja tu nepiekrīti šeit norādītajam, sazinies ar mums un pamato savu viedokli.